خانه / اخبار / فرود دومین ایرباس خریداری شده در ایران

فرود دومین ایرباس خریداری شده در ایران

دومین هواپیمای خریداری شده توسط ایران‌ایر از ایرباس در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست و رسما جزیی از ناوگان هواپیمایی این ایرلاین شد. هواپیمای خریداری شده از این کمپانی در قالب قرارداد با این شرکت پس از برجام است. این هواپیما از مدل ایرباس A330 است و توانایی جابجایی ۳۰۰ مسافر را در هر سفر دارد.

به گزارش خبرگزاری‌های رسمی کشور این هواپیما روز گذشته در فرودگاه تولز فرانسه تحویل هما شد و با هدایت کاپیتان فرهادی و کاپیتان گیاهی به ایران آورده شد. این هواپیما ساعت سه بامداد امروز به وقت محلی فرودگاه تولوز فرانسه را به مقصد ایران ترک کرده و با شماره پرواز همای ۷۰۰ ساعت ۸ و ۵۷ دقیقه صبح شنبه در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست.

این هواپیما ساعاتی پیش در مهرآباد به زمین نشست

این هواپیما دارای ۲۳۸ صندلی شامل ۳۲ صندلی بیزینس کلاس و ۲۰۶ صندلی اکونومی کلاس است و برای مسافت های دور کاربرد دارد. کاربرد ایرباس A330 بیشتر در سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است. این ایرباس تحویلی به ایران مدل A330-243 است که موتوری از کارخانه رولز رویس به نام Rolls-Royce Trent 772B/C-60 دارد. از مجموع ۱۰۰ ایرباس خریداری شده در قرارداد ایران با کمپانی ایرباس پس از برجام، ۳۸ فروند هواپیما از خانواده A330 هستند.

نمای داخلی ایرباس A330

به گزارش الف، قرار است تا چند روز دیگر یک فروند ایرباس ۳۳۰ دیگر هم به کشور برسد تا به تدریج تعداد هواپیماها نو و مدرن کشور افزایش پیدا کند. بر اساس قرارداد نهايي شده شرکت ایرباس، چهار مدل هواپیمای ای- ۳۲۰، ۳۲۱، ۳۳۰ و ۳۵۰ را به ایران تحویل می‌دهد. دو مدل اول میان برد و دو مدل دیگر دوربرد هستند.

نخستین فروند هواپیمای ایرباس از نوع ۳۲۱ عصر روز پنجشنبه بیست وسوم دی ماه ۱۳۹۵ وارد ناوگان هوایی ایران ایر شد و پروازهای خود را در مسیرهای داخلی و خارجی آغاز کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *