خانه / جهانگردی / آسیا / هزینه‌های سفر به هند چگونه است؟

هزینه‌های سفر به هند چگونه است؟

همانطورکه می‌دانید هند کشوری بسیار وسیع است. این موضوع باعث شده تا هزینه‌های سفر به هند در شهرها و ایالات مختلف متفاوت باشد. در این مطلب ما هزینه‌های سفر به شهرهای مهم و توریستی هند را باهم بررسی خواهیم کرد. هزینه‌های سفر به بمبئی، هزینه‌های سفر به آگرا، هزینه‌های سفر به گوا از جمله مکان‌هایی هستند که در این مطلب خواهید مشاهده خواهید کرد.

برای مشاوره رایگان درباره‌ی سفرهایتان با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۸۸۷۹۰۵۹۰

هزینه‌های سفر به هند

هزینه‌های سفر به هند در مقابل هزینه‌های سفر به کشورهای اروپایی چندان بالا نیست. اما جاذبه‌های گردشگری طبیعی تاریخی آن دست کمی از اروپا ندارد.

واحد پول هند

واحد رسمی پول در هند روپیه است. این واحد با حروف اختصاری INR نشان داده می‌شود و نماد آن هم به شکل ₹ است. هر روپیه به ۱۰۰ پیسه تقسیم می‌شود. با ارزش‌ترین اسکناسی که در هند وجود دارد اسکناس‌های ۲۰۰۰ روپیه‌ای می‌باشد. توجه داشته باشید که تمام پول خود را به این اسکناس‌ها تبدیل نکنید.

هزینه‌های سفر به هند
روپیه

قیمت ویزای توریستی هند چقدر است؟

ویزای توریستی هند بصورت یک ماهه صادر می‌شود. شما باید برای دریافت ویزای هند مبلغی در حدود ۴۵۰ هزارتومان پرداخت کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا به بلیط رفت و برگشت هواپیما و مدارک مربوط به رزرو هتل نیاز خواهید داشت.

هزینه‌های سفر به هند
ویزای هند

هزینه‌های حمل‌ونقل در هند

وسایل حمل‌ونقل عمومی در کشور هند بسیار زیاد هستند. اتوبوس، مترو، تاکسی، ریکشا و مونوریل از جمله وسایل نقلیه عمومی در هند می‌باشند که استفاده از آنها هزینه چندانی ندارد. لازم به ذکر است استفاده از خدمات آنلاین نیز برای گرفتن تاکسی و ریکشا در هند بسیار رایج می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات وب‌سایت olacabs از این خدمات بهره ببرید.

هزینه‌های سفر به هند
اتوبوس توریستی در هند

مبلغ کرایه ریکشا در هند

ریکشا در حقیقت چیزی مشابه توک‌توک در کشورهای جنوب شرقی آسیا است. نرخ استفاده از این وسیله نقلیه از تاکسی‌ها بسیار ارزان‌تر می‌باشد. مبلغ کرایه ریکشا در هند با استفاده از وب‌سایت olacabs به ازای هر کیلومتر ۸ تا ۱۴ روپیه معادل ششصد تومان تا هزارتومان است.  البته ریکشاهای الکتریکی نیز در هند دیده می‌شوند که مسیرهای مشخصی دارند.

هزینه‌های سفر به هند
ریکشا در هند

قیمت بلیط مترو در هند

پیشنهاد می‌کنم در دهلی با استفاده از مترو سفر کنید. قیمت بلیط مترو با کارت‌های هوشمند از ۱۳ تا ۳۰ روپیه متغییر است. این میزان حدودا معادل ۱ تا ۲ هزارتومان می‌باشد.

هزینه‌های سفر به هند
مترو هند

قیمت بلیط اتوبوس در هند

اتوبوس‌ها در هند معمولا بسیار شلوغ هستند. شما باید پیش از تصمیم‌گیری برای انتخاب وسیله نقلیه مورد نگاهی به ساعتتان بیاندزید چراکه شلوغی‌ها در اتوبوس‌های هند می‌توانند تمام خوشی و لذت سفر را از شما بگیرند. اما بطورکلی قیمت بلیط اتوبوس در هند از ۸ تا ۲۰ روپیه معادل ششصد تومان تا هزار و پانصد تومان متغییر است.

هزینه‌های سفر به هند
اتوبوس های هندی

هزینه‌های خورد و خوراک در هند

کشور هند با فرهنگ‌های متنوع، غذاهای سنتی بی‌نظیری دارد. غذاهای خیابانی این کشور را از دست ندهید. البته باید حواستان به میزان رعایت بهداشت در مکان‌هایی که غذای خیابانی می‌فروشند باشد. اما بطورکلی میانگین هزینه غذاها در رستوران‌های ارزان، رستوران‌های لوکس و فست‌فودها به شرح زیر است.

هزینه غذا در فست‌فودها هند : از ۱۰۰ تا ۴۰۰ روپیه معادل ۸ تا ۳۲ هزارتومان

هزینه غذا در رستوران‌های ارزان هند : از ۲۰۰ تا ۵۰۰ روپیه معادل ۱۶ تا ۴۰ هزارتومان

هزینه غذا در رستوران‌های لوکس هند : از ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ روپیه معادل ۱۶۰ تا ۵۵۰ هزارتومان

هزینه‌های سفر به هند
غذاهای هندی

هزینه تفریحات در هند

بخشی از هزینه‌های سفر به هند مربوط به تفریحات و بازدید از مکان‌های دیدنی است. شما می‌توانید در شهرها و ایالات مختلف هند تفریحات متنوعی را تجربه کنید. همچنین بازدید از جاذبه‌های گردشگری تاریخی در این کشور از مهم‌ترین فعالیت‌های گردشگران در هند محسوب می‌شوند. در پایین میانگین هزینه تعدادی از تفریحات در هند را شرح خواهیم داد.

هزینه‌های سفر به هند
تاج محل

هزینه ورودی به تاج محل در آگرا : ۱۰۰۰ روپیه معادل ۷۹ هزارتومان

هزینه ورودی به باغ مهتاب در آگرا : ۲۰۰ روپیه معادل ۱۶ هزارتومان

هزینه غواصی درسواحل گوا : ۲۵۰۰ روپیه معادل ۱۹۷ هزارتومان

هزینه ورودی قلعه رایگاد در بمبئی : ۲۰۰ روپیه معادل ۱۶ هزارتومان

هزینه تور داخلی برای بازدید از بمبئی : ۲۰۰۰ روپیه معادل ۱۶۰ هزارتومان

هزینه ورودی معبد ویروپاکشا در هامپی : ۲۰۰ روپیه معادل ۱۶ هزارتومان

 

همچنین ببینید

جاهای دیدنی پاتایا

جاهای دیدنی پاتایا از واکینگ استریت تا سواحل دیدنی

پاتایا در کشور تایلند یک شهر توریستی تمام عیار به شمار می‌آید. جاهای دیدنی پاتایا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *